HAKKIMIZDA

Hakkımızda

 Sektöre 1960 yılında EMİN DOĞRAMA olarak başlayan firmamız ahşap doğrama ve dekorasyon alanlarında çeşitli projelerde uygulama çalışmaları yapmıştır. 1995 yılında ikinci kuşak, Mimar Emin Ahmet DOĞRU’ nun bünyeye dahil olması ile mimarlık ve dekorasyon işlerinde hem vizyon hem de faaliyet alanını genişletmiştir. 2002 yılında ekibe katılan Y. Mimar Ferda DOĞRU ile birlikte PUZZLE DESIGN olarak daha çok perakende mağazacılık, otel, villa ve ofis dekorasyonları konusunda tasarım + proje + uygulama konularında çözüm ortağı olmuştur. 2005 yılından itibaren sadece yurt içinde değil yurt dışında da faaliyetlerine başlayıp sınırlarını genişletmiştir. 2010 yılında ihtiyaç duyulan kurumsallaşma gereği, faaliyetlerine DGR TASARIM MİMARLIK MÜH. İNŞ. TAAH. SAN. ve DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ. adı altında devam etmeye başlamıştır. 2012 yılında Y. Mimar B.Burçin BİLDİRGEN’ in de ortak olarak ekibe dahil olmasıyla birlikte daha da güçlenmiş ve yalnızca dekorasyon projelerinde değil, tasarım, proje ve uygulama üçgeninde her türlü mimarlık, mühendislik ve müşavirlik faaliyetlerinde gerek yurt içi gerekse yurt dışı tüm inşaat ve dekorasyon projelerinde hem çözüm ortağı hem de üretici güç haline gelmiştir. 

Emin Ahmet Doğru
Kurucu Ortak

Lisans : Selçuk Üniversitesi, Mimarlık Bölümü, 1995

Emin Ahmet Doğru, DGR Tasarım’da tasarım, planlama, taşeron seçimi ve takibi, müşteri ilişkileri, imalat ve uygulama takibi bölümlerinin yönetimini sürdürmektedir.

DGR Tasarım’dan önce; 1996-2002 yılları arasında A&A Mimarlık ve Dekorasyon şirketinde, çeşitli perakende mağazalarının tasarım, dekorasyon ve uygulama alanında şantiye şefliği ve proje müdür yardımcılığı yapmıştır. 

2002 yılında kendi ofisini açmış olup iç mimari ve dekorasyon alanında çeşitli perakende mağazalarının tasarım, dekorasyon ve uygulama alanında taşeronluk yapmıştır. 2005 yılında Afganistan - Kabil Raşit Dostum evi ile başlayan yurtdışı işleri 2006 - 2007 yıllarında Kazakistan , 2008 yılında Azerbaycan, 2009 yılında Dağıstan ve Fransa ile devam etmiştir. 

2011 yılında DGR Tasarım’ın kurulması ile birlikte günümüze kadar yurt dışında Azerbaycan, Irak, Libya, Cezayir, Dağıstan, Kazakistan gibi ülkelerde projelendirme, detaylandırma ve uygulama faaliyetlerine devam etmiştir. Yurt içinde de Altınbaş Grubu, NEF Gayrimenkul, Bonzet İnşaat, RAM Gayrimenkul, Çağ İnşaat gibi firmalar ile özel dekorasyon işleri yapmıştır.

Burhan Burçin Bildirgen
Yönetici Ortak

Lisans : ODTÜ, Mimarlık Bölümü, 1998
Yüksek Lisans : ODTÜ, Yapı Bilimleri Enstitüsü, 2000

Burhan Burçin Bildirgen, DGR Tasarım’da tekliflendirme, sözleşme yönetimi, proje yönetimi, satınalma ve finans yönetimi bölümlerinin yönetimini sürdürmektedir.

DGR Tasarım’dan önce; 2008-2016 yılları arasında Bonzet İnşaat, Bahadır İnşaat, Sembol İnşaat, Samko Çelik A.Ş. firmalarında Şantiye Şefliği, Proje Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2005-2008 yılları arasında Ankara’da yapısal çelik alt yükleniciliği yapmıştır.

ASAŞ Akyazı Fabrikası Haddehane Binası, Savoy Ulus Konutları, Schneider Electric TOSB Fabrikası, Türktıpsan Serum Fabrikası, İsdemir Demir Çelik Tesisleri Yenilenmesi gibi ulusal projelerin yanı sıra; Astana Stadyumu, Han Çadırı, Astana Barış Piramidi, Basra Rafinerisi Yenilenmesi gibi önemli uluslararası projelerde yöneticilik ve alt yüklenicilik yapmıştır.